Amp Futbol - MŚ: porażka na koniec zmagań grupowych
Bartłomiej Budny

Amp Futbol - MŚ: porażka na koniec zmagań grupowych

  • Data publikacji: 31.10.2018, 08:49

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu przegrała w swoim ostatnim meczu grupowym MŚ z Japonią 0:2. Mimo tej porażki, nasza drużyna awansowała do 1/8 finału meksykańskiego mundialu.

 

Podopieczni Marka Dragosza byli przed meczem z Japonią w bardzo komfortowej sytuacji. Jednak porażka sprawiła, że ostatecznie Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie, za Kolumbią i Japonią.

 

W tym spotkaniu nasi zawodnicy musieli sobie radzić bez Bartosza Łastowskiego, który w meczu z Kostaryką obejrzał drugą żółtą kartkę w tym turnieju i musiał pauzować. Od początku lepiej prezentowali się "samurajowie", byli bardziej ruchliwi i ambitnie walczyli o każdą piłkę. Niezwykle groźnie robiło się przy stałych fragmentach gry i w 18. minucie, po rzucie rożnym i główce Kenty Kawashiniego zrobiło się 1:0 dla naszych rywali.

 

Po przerwie biało-czerwoni ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, a najlepsze okazje miał strzelec dwóch goli z poprzednich meczów - Krystian Kapłon. Niestety, po raz kolejny cios zadali Japończycy. W 29. minucie, drugą kapitalną asystą popisał się Enrique Matsumora Diaz, a gola zdobył Jungi Amakawa. Taki wynik utrzymał się już do końca i nasza drużyna musiała się pogodzić z pierwszą porażką na tym turnieju.

 

Kolejnym przeciwnikiem, w 1/8 finału, będzie Haiti. Mecz odbędzie się 1 listopada o godz. 22:00.

 

Polska 0:2 Japonia

 

Bramki: Kawashini (18'), Amakawa (29')

 

Skład wyjściowy: Popławski - Guszkiewicz, Świercz, Krzemek, Kapłon, Grygiel, Kożuch.

Rezerwowi: Miśkiewicz - Rosiek, Wrona, Dobkowski, Stanecki.