Cztery medale szermierzy na wózkach w Montrealu!

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 30.04.2018, 10:00

Złoto i trzy razy brąz – z takim dorobkiem wrócą z Kanady szermierze na wózkach, którzy reprezentowali nasz kraj podczas zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Montrealu. Drużyna w składzie Norbert Całka, Grzegorz Lewonowski i Michał Nalewajek  (wszyscy IKS AWF Warszawa) sensacyjnie pokonała Francuzów 45-42 w turnieju szpadowym  i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Ponadto każdy z naszych zawodników wcześniej indywidualnie zgarnął brązowy medal. Już w piątek 27 kwietnia na trzecim stopniu podium turnieju floretowego kategorii A  stanął Michał Nalewajek. Sobota przyniosła brązowe medale w szpadzie  Norbertowi Całce (kat. A) i Grzegorzowi Lewonowskiemu (kat. B).

W  Kanadzie o medale walczyli reprezentanci 15 krajów. Poziom był wysoki, mimo, że brakowało kilku czołowych drużyn (Rosji, Włoch, Ukrainy, czy Chin).

źródło: informacja prasowa