Szermierka na wózkach: dwa kolejne medale Polaków na ME

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 22.09.2018, 20:45

Kolejne dwa medale pojawiły się w dorobku polskich szermierzy na wózkach na mistrzostwach Europy. Srebro drużynowo wywalczyli szabliści, a brąz floreciści.

W sobotę na planszach z reprezentantów Polski zobaczyliśmy tylko drużynę szablistów, która sięgnęła po srebro. Grzegorz Pluta, Rafał Treter i Adrian Castro w pierwszej rundzie dostali walkower od Węgrów i znaleźli się już w półfinale. Tam pokonali Greków po bardzo zaciętym meczu 45:41. W wielkim finale musieli uznać wyższość Włochów.

Wczoraj brązowe medale drużynowo wywalczyli floreciści, walczący w składzie Jacek Gaworski, Dariusz Pender, Michał Nalewajek i Rafał Ziomek. W pierwszej rundzie Polacy rozbili Niemców 45:20, ale w półfinale raczej niespodziewanie jednym jedynym trafieniem ulegli Francuzom. W meczu o trzecie miejsce nasza ekipa uporała się z Włochami w stosunku 45:41. Turniej wygrali Rosjanie.

Bez medalu za to wrócą z mistrzostw szpadzistki. Renata Burdon, Marta Fidrych i Patrycja Haręza zaczęły rywalizację od półfinału, ale przegrały w nim z Ukrainą bardzo pechowo 44:45. W meczu o brąz lepsze okazały się Białorusinki i tak Polkom pozostało czwarte miejsce. Złoto dla Rosjanek.

W pozostałych dzisiejszych konkurencjach we florecie drużynowym kobiet triumfowały Włoszki, zaś indywidualnie w kategorii niepełnosprawności C złote medale wywalczyli szpadzistka Ulrike Lotz-Lange z Niemiec i florecista z Ukrainy Serhii Shavkun. Wczoraj w tej kategorii triumfowali florecistka Ksenia Ovsyannikova z Rosji i wspomniany już Serhii Shavkun. W tych konkurencjach reprezentanci Polski nie startowali.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.