Koszykówka na wózkach: Wielka Brytania mistrzem świata!

• Data publikacji: 26.08.2018, 16:55

Reprezentacja Wielkiej Brytanii w koszykówce na wózkach została mistrzami świata. W finale światowego czempionatu pokonali oni USA wynikiem 79:62.

Obie drużyny starły się już w grupie (w której rywalizowały z Polską). Wtedy lepszą ekipą okazały się Stany Zjednoczone. W finale jednak Brytyjczycy nie pozostawili złudzeń, która drużyna jest najlepsza na świecie.

Wielka Brytania swoją wyższość udowodniła w każdym momencie spotkania. Dość powiedzieć, że Amerykanie nie wygrali ani jednej kwarty, a na dodatek ostatnią ćwiartką pogrzebali swoje szanse na dobry wynik, przegrywając ją z kretesem. Brytyjczycy byli niemalże o 20 punktów procentowych skuteczniejsi niż ich dzisiejsi rywale! Z takim "procentem" trafionych rzutów tego spotkania nie dało się przegrać.

Wielka Brytania w finale postawiła na "żelazną szóstkę". Dlaczego akurat szóstkę? Bo właśnie tylko tyle graczy wystąpiło w dzisiejszym meczu w trykotach Wielkiej Brytanii. Taka taktyka jednak zdała egzamin, a gracze mimo, że rozegrali aż 40 minut, to nie okazywali zmęczenia. Teraz Brytyjczykom pozostało tylko świętowanie tytułu najlepszej drużyny świata w koszykówce na wózkach.

USA - Wielka Brytania 62:79 (18:20; 15:18; 14:16; 15:25)

Polacy również nie mają się czego wstydzić, bowiem Mistrzostwa Świata zakończyli na 6 miejscu. W starciu o piąte miejsce Polska przegrała z Hiszpanią wynikiem 52:79. Hiszpanie nie dali większych szans biało-czerwonym, rozstrzygając spotkanie już po dwóch kwartach, kiedy to zawodnicy z półwyspu Iberyjskiego prowadzili różnicą 26 punktów. Później Hiszpanii nie pozostało nic innego, jak dowieźć ten wynik do końca. Nie mniej jednak jest to dobry wynik Polaków, którzy najpierw wyszli z grupy śmierci i by zakończyć turniej na wysokim, szóstym miejscu.

Polska - Hiszpania 52:79 (14:26; 8:24; 16:11; 14:18)