Lekkoatletyka - ME: rekord świata Karoliny Kucharczyk!

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 24.08.2018, 12:23

Karolina Kucharczyk ustanowiła nowy rekord świata w skoku w dal w kat. T20 i zdobyła tym samym złoty medal Mistrzostw Europy w Berlinie. Dzisiejszego ranka nasi lekkoatleci ogólnie 2 razy stawali na najwyższym stopniu podium.

Kucharczyk do konkursu przystępowała jako główna faworytka do zwycięstwa i nie zawiodła oczekiwań. Polka prowadziła już od pierwszej próby, ale najlepszy skok oddała w trzecim podejściu. Przy idealnym wietrze +2.0 m/s Kucharczyk skoczyła 6.14 m, czym o 5 cm poprawiła własny rekord świata i przypieczętowała zdobycie złotego medalu mistrzostw Europy.

Chwilę później swoje drugie złoto podczas berlińskiego czempionatu wywalczył Maciej Sochal. Po wygranej w rzucie maczugą, Polak triumfował w pchnięciu kulą w kat. F32, osiągając w najlepszej próbie 8.22 m.

Srebrny medal w pchnięciu kulą w kat. F35 kobiet wywalczyła Klaudia Maliszewska. Co ważne, Polka dodatkowo ustanowiła swój nowy rekord życiowy (8.32 m), a przegrała tylko z, będącą poza zasięgiem, rekordzistką Europy Ukrainką Mariją Pomazan (11.42 m).

Piąte miejsce w finale biegu na 5000 m w kat. T13 zajął Łukasz Wietecki (15:54.60), a na starcie finału skoku w dal kat. T47 ostatecznie nie stanęła awizowana wcześniej Katarzyna Piekart.

Poranne półfinały 100 m w kat. T37 udanie przeszli Mateusz Owczarek i Michał Kotkowski. Sztuka ta udała się również biegającej na 200 m w kat. T12 Małgorzacie Ignasiak.