MŚ w parakajakarstwie: Mateusz Surwiło ósmy

• Data publikacji: 24.08.2018, 12:20

W piątkowej sesji porannej rozegrano kolejne finały mistrzostw świata w parakajakarstwie. W finale A płynął tylko jeden Polak. Mateusz Surwiło zajął 8. miejsce w wyścigu na 200 metrów kategorii KL3.

W finale KL3 na 200 metrów Mateusz Surwiło finiszował na przedostatnim, ósmym miejscu z czasem 42,522 i z 3,5-sekundową stratą do zwycięzcy. Był nim Ukrainiec Serhij Jemelianow. Srebrny medal zdobył Brazylijczyk Caio Carvalho. Trzeci był Rosjanin Leonid Kryłow. Robert Studziżba zajął 5. miejsce w finale B na 200 metrów w kategorii KL2. Wyścig wygrał Ukrainiec Wołodymyr Welhun. W finale A triumfował Australijczyk Curtis Mcgrath. W KL1 kobiet najlepsza była Ukrainka Maryna Mazhula.