Kajakarstwo - MŚ: Polacy bez medalu

• Data publikacji: 23.08.2018, 18:15

Na koniec dzisiejszego dnia mistrzostw świata w Portugalii rozegrano 3 finały parakajakarzy. W dwóch z nich wystartowali Polacy. Jakub Tokarz zajął piąte miejsce, a Katarzyna Sobczak była szósta.

Jakub Tokarz finiszował na piątym miejscu w finale wyścigu na 200 metrów w kategorii KL1. Mistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro pokonał trasę w czasie 52,896. Polak przegrał trzy sekundy ze zwycięzcą. Był nim reprezentant Włoch Esteban Farias. Srebrny medal zdobył Węgier Robert Suba ze stratą 8 dziesiątych sekundy. Na najniższym stopniu podium stanął Brazylijczyk Luis Silva ze stratą półtorej sekundy.

Katarzyna Sobczak zajęła szóste miejsce w finale na 200 metrów w kategorii KL3. Polka uzyskała czas 57,746. Mistrzyni świata Szwedka Helene Ripe była szybsza od Sobczak o cztery sekundy. Druga ze stratą 2 dziesiątych sekundy była Australijka Amanda Reynolds. Trzecia finiszowała Rumunka Mihaela Lulea ze stratą półtorej sekundy. Rozegrano także finał KL2 na 200 metrów kobiet. Wygrała Brytyjka Charlotte Henshaw przed swoją rodaczką Emmą Wiggs i Rosjanką Nadzezdą Andriejewą.