Koszykówka na wózkach: feralna trzecia kwarta. Polacy poza strefą medalową

• Data publikacji: 22.08.2018, 23:15

Polscy koszykarze na wózkach ulegli Australii 73:80 w ćwierćfinale Mistrzostw Świata, które rozgrywane są w Hamburgu.

Australijczycy - triumfatorzy dwóch ostatnich edycji mistrzostw świata - wydawali się być faworytami tego spotkania. I choć ostatecznie z tej roli faworyta się wywiązali, nasza reprezentacja po raz kolejny pokazała, że w żadnym wypadku nie należy jej lekceważyć.

Po dwóch pierwszych, niezwykle wyrównanych kwartach, jednym punktem prowadzili Australijczycy. Wszystko wskazywało na to, że podobny scenariusz przyniesie nam kwarta trzecia. Niestety, coś się w naszej grze załamało, Polacy nieco obniżyli skuteczność w porównaniu do tej z pierwszej połowy i obrońcy tytułu odskoczyli nam na 13 punktów. I choć w czwartej kwarcie Biało-Czerwoni próbowali gonić, koszykarze z Antypodów nie pozwolili zbliżyć się na mniej niż dziesięć "oczek". Ostatecznie triumfowali 83:70 i po raz szósty z rzędu awansowali do półfinału mistrzostw świata.

Najwięcej punktów w naszym zespole - 18, zdobył dziś Dominik Mosler. Cała pierwsza piątka Biało-Czerwonych osiągnęła dwucyfrowe zdobycze punktowe, niestety - zabrakło wsparcia z ławki, która rywalizację ze zmiennikami rywali przegrała 4:22.

Polska - Australia 70:83 (20:19, 19:21, 23:11, 20:20)