Kajakarstwo - MŚ: 4 finały A polskich parakajakarzy pierwszego dnia

• Data publikacji: 22.08.2018, 18:03

Dzisiaj w portugalskim Montemor O Velho rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kajakarstwie. Pierwszego dnia rywalizacji zaprezentowali się jednak parakajakarze. Bardzo dobre wyścigi zaliczył Jakub Tokarz, który awansował do dwóch finałów A.

Pierwszym z Polaków startującym w parakajakarskich Mistrzostwach Świata był Jakub Tokarz, występujący w kategorii KL1 na 200 metrów. Polak w swoim wyścigu zajął 3. miejsce i zakwalifikował się do finału A tej konkurencji.

W finale A płynąć będzie również Mateusz Surwiło, startujący w konkurencji KL3 na 200 metrów. Polak w półfinale przegrał tylko z reprezentantami Australii i Rosji.

Do finału zakwalifikowała się także Katarzyna Sobczak, w konkurencji KL3 na 200 metrów. W wyścigu eliminacyjnym Polka była 4., ale w półfinale już nie dała się nikomu wyprzedzić i awansowała do finału.

Do drugiego swojego finału awansował Jakub Tokarz. Po awansie w kategorii KL1 na 200 metrów wywalczył awans w konkurencji VL2 na 200 metrów. Polak wygrał swój wyścig półfinałowy przed reprezentantami Kanady i Węgier.

Wyniki Polaków:

KL1 200 m mężczyzn:

Jakub Tokarz - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do finału A

KL2 200 m mężczyzn:

Robert Studzizba - 4. miejsce w wyscigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 5. miejsce w półfinale, awans do finału B

KL3 200 m mężczyzn:

Mateusz Surwiło - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 3. miejsce w półfinale, awans do finału A

KL3 200 m kobiet:

Katarzyna Sobczak - 4. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 1. miejsce w półfinale, awans do finału A

KL2 200 m kobiet:

Kamila Kubas - 6. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 5. miejsce w półfinale, odpadła z rywalizacji

VL3 200 m mężczyzn:

Zbigniew Olizarowicz - 7. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

Tomasz Moździerski - 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału

VL2 200 m mężczyzn:

Jakub Tokarz - 5. miejsce w wyścigu eliminacyjnym, awans do półfinału, 1. miejsce w półfinale, awans do finału A