Koszykówka na wózkach - MŚ: Przegrana Polaków z Brytyjczykami, 3. miejsce w grupie B

• Data publikacji: 20.08.2018, 19:00

Po wczorajszym zwycięstwie z Koreą Południową, reprezentacja Polski dzisiaj podchodziła do meczu z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem - Wielką Brytanią. Nasi koszykarze w jednostronnym spotkaniu zostali pokonani różnicą 32 punktów i ostatecznie zakończyli zmagania grupowe na trzeciej pozycji.

Od samego początku spotkania widoczna była przewaga w kreacji gry po stronie Brytyjczyków. Obie drużyny zakończyły mecz na podobnej skuteczności (51 % Wielka Brytania oraz 46 % Polska), co pokazuje, że nie wspomniany aspekt gry, lecz liczba wykreowanych akcji przesądziła o dominacji graczy z Wysp Brytyjskich (Anglicy zdołali oddać o 20 rzutów więcej). Co ciekawe, żadna ekipa nie trafiła ani jednego rzutu zza łuku przy wspólnie oddanych 14 próbach.

Od samego początku spotkania widoczna była taktyczna przewaga Anglików, którzy skutecznie utrudniali rozgrywanie piłki naszym zawodnikom, nie pozwalając tym samym na tworzenie dogodnych sytuacji rzutowych Polakom. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się deklasacją naszych zawodników, którzy schodzili na przerwę przy wyniku 18:44 dla Wielkiej Brytanii.

Przy tak sporej różnicy do przerwy druga część spotkania wyglądała dużo spokojniej. Anglicy skutecznie kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając polskiej drużynie na gonienie wyniku. Trzecia kwarta była jedyną "ćwiartką", w której Polacy zdołali dotrzymać kroku Brytyjczykom - nasi zawodnicy potrafili odrobić w niej skromny 1 punkt. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 78:44 dla Wielkiej Brytanii.

Dużą zasługą takiej dominacji naszego rywala nie była jedynie nieporadność Polaków w ataku, ale również fenomenalny występ Gregga Wartburtona, który zdołał uzbierać na swoim koncie 28 punktów. Lider Anglików był skutecznie wspierany przez Manninga i Jame, którzy rzucili odpowiednio 12 oraz 10 "oczek". W Polskiej reprezentacji trzech zawodników  rzuciło 8 punktów - Filipski, Kozaryna oraz Macek.

Po tym meczu Polacy zajęli 3. miejsce w grupie B, co oznacza, że w kolejnej rundzie przyjdzie nam się zmierzyć z bardzo silną drużyną Kanady, która zajęła 2. miejsce w grupie A. Spotkanie to odbędzie się już jutro, 21 sierpnia o godzinie 12:15.

Polska - Wielka Brytania 44:78 (10:18,8:26,16:15,12:19)