Pływanie - ME: wieczór polskich multimedalistów w Dublinie!

• Data publikacji: 18.08.2018, 22:00

Przedostatni dzień rywalizacji o medale na pływackich mistrzostwach Europy w Dublinie powiększył zdobycze Biało-Czerwonych! Sobotni wieczór należał do Jacka Czecha, Wojciecha Makowskiego i Michała Golusa. Każdy z nich indywidualnie wywalczył swój trzeci medal!

Emocjonujący, a momentami dramatyczny dzień walki o podium za nami. Dla Polaków rozpoczął się od wyścigu, w którym przewagę nad rywalami zaprezentował 42-letni Jacek Czech! Na 100 m stylem grzbietowym (kat. S2) nie dał szans przeciwnikom na dwóch długościach basenu, finiszując z wynikiem 2:11.36. Drugi (7 sekund za Czechem) był Grek Aristeidis Makrodimitris, wcześniej to on pokonał naszego reprezentanta na 50 m "grzbietem" i 200 m "kraulem", na tym ostatnim dystansie Czech był trzeci.

Wojciech Makowski, Fot. Bartłomiej Zborowski/ Polski Komitet Paraolimpijski

Wspaniale spisał się dzisiaj także 26-letni Wojciech Makowski, który przed sobotą miał już dwa medale, na 50 m w stylu dowolnym (brąz) i 100 m w stylu grzbietowym (srebro). Na 100 m "kraulem" (kat. S11) zdobył wicemistrzostwo Starego Kontynentu, dopływając z rezultatem 1:01.29. Granicę minuty złamał Białorusin Hryhory Zudzilau 59.97.

Michał Golus, Fot. Bartłomiej Zborowski, Polski Komitet Paraolimpijski

Wiele radości sprawił sobie i nam  22-letni Michał Golus, który w Dublinie wywalczył już dwa złote medale na 50 i 100 m stylem dowolnym (kat. S8), a dzisiaj wicemistrzostwo Europy na 100 m w stylu motylowym! "Setkę" pokonał w czasie 1:04.47. O blisko sekundę szybszy był Grek Dimosthenis Michalentzakis - 1:03.60.

Nie wiele brakło a z trzeciego indywidualnego medalu cieszyłaby się Oliwia Jabłońska, 1,5 sekundy zabrakło do podium na 200 m w stylu zmiennym (kat. S10). Wyniki pozostałych Polaków poniżej.

Jutro zakończenie mistrzostw Europy. Na razie bilans Biało-Czerwonych niezwykle okazały: 4 złote, 5 srebrnych, 3 brązowe medale.