Rugby na wózkach - MŚ: dwie porażki Polaków

Rugby na wózkach - MŚ: dwie porażki Polaków

  • Data publikacji: 07.08.2018, 18:25

Trzeci dzień mistrzostw świata w rugby na wózkach nie był udany dla naszej drużyny. Polacy odnieśli dwie porażki. Najpierw przegrali z Kolumbią, a potem ulegli Francji.

 

Pierwszym rywalem Polaków byli Kolumbijczycy, z którymi graliśmy na turnieju kwalifikacyjnym w Danii. Spotkanie wtedy było niezwykle wyrównane i dopiero po dwóch dogrywkach nasza drużyna okazała się lepsza. Niestety Kolumbia zrewanżowała się za tamtą porażkę i dzisiaj wygrała 50:43. Drugim przeciwnikiem był zdecydowanie silniejszy zespół jakim są Francuzi. Polacy również nie dali rady i przegrali 39:51. Niestety w tym  spotkaniu nie mógł wziąć udziału Mateusz Wawczak - z uwagi na przedłużony proces klasyfikacyjny.

 

W ostatnim spotkaniu grupowym Polska zmierzy się z jednym z faworytów do złotego medalu - USA. W przypadku porażki nasz zespół w drugiej fazie będzie grał o miejsca 9.-12. 

 

Polska - Kolumbia 43:50

Polska - Francja 39:51

 

Polska wystąpiła w składzie: Krzysztof Kosider (0.5), Tomasz Witkowski (1.5), Dominik Rymer (1.0), Paweł Sierakowski (2.0), Łukasz Szałabski (2.0), Krzysztof Kapusta (2.0), Arkadiusz Henicz (2.5), Leszek Łachmanowicz (2.0), Paweł Szostak (2.0), Rafał Rocki (2.0), Izabela Sopalska - Rybak (2.5).

 

Fot. oficjalny profil na facebooku Reprezentacja Polski w Rugby na Wózkach