Parakolarstwo - MŚ: medale tandemów na koniec

• Data publikacji: 05.08.2018, 23:05

W zakończonych dzisiaj mistrzostwach świata w parakolarstwie reprezentacja Polski wywalczyła 8 medali. Ostatniego dnia zawodów rozgrywanych w urokliwym Maniago (Włochy) na podium stawały tandemy: Iwona Podkościelna z pilotem Aleksandrą Tecław i Marcin Polak z pilotem Michałem Ładoszem.

Niedziela zwieńczyła czterodniowe mistrzostwa świata w parakolarstwie. Dzisiaj podobnie jak wczoraj rozgrywane były wyścigi ze startu wspólnego oraz dodatkowo rywalizacja drużynowa. Na trasach w Maniago udanie spisała się Anna Harkowska (kat. C5), która w rywalizacji indywidualnej na czas zdobyła brązowy medal. Sukcesu nie udało się powtórzyć z "masówce", ponieważ Polka zajęła 6. miejsce (dystans 68 km). Kolejny triumf Brytyjki Sarah Storey, legendy parakolarstwa jak najbardziej warty odnotowania.

Co nie udało się Harkowskiej powiodło się naszym tandemom (kat. B), które w piątek wywalczyły brązowe medale w "czasówce". W niedzielę duety Iwona Podkościelna (pilot: Aleksandra Tecław) i Marcin Polak (pilot: Michał Ładosz) stanęli po raz drugi na medalowym podium, tym razem ze startu wspólnego. Najpierw Polak/Ładosz wywalczyli srebrny medal (na dystansie 108,8 km), a potem Podkościelna/Tecław brązowy (na dystansie 81,6 km), a tym samym 8. krążek 24-osobowej reprezentacji Polski!

W ostatnim dniu mistrzostw startowali również inni Biało-czerwoni, którzy zajęli następujące miejsca: Adam Brzozowski z pilotem Tomaszem Balą (kat. B) - 6., Przemysław Wegner z pilotem Arturem Korcem (kat. B) - 8., Justyna Wilk z pilotem Barbarą Borowiecką - 7., Karolina Rzepa z pilotem Edytą Jasińską - 12., Sławomir Turonek nie ukończył rywalizacji (kat. C4), Rafał Szumiec, Piotr Kacalski i Rafał Wilk (sztafeta mieszana H1-H5) - 9.