PŚ w parakolarstwie: trzy polskie medale w Emmen

• Data publikacji: 12.07.2018, 12:12

Anna Harkowska zdobyła dwa złote medale w zawodach Pucharu Świata w parakolarstwie w holenderskim Emmen. Brązowy krążek w tandemach dołożyli Przemysław Wegner i Artur Korc.

Anna Harkowska wygrała w kategorii C5 zarówno zawody ze startu wspólnego, jak i czasówkę. W wyścigu ze startu wspólnego reprezentantka Polski uzyskała czas 1:40,36 i o 3 minuty i 55 sekund pokonała grupę pościgową, w której jechały Holenderka Caroline Groot, Argentynka Analia Delgado i Kolumbijka Paula Ossa Veloza. Podczas jazdy indywidualnej na czas Polka wykręciła rezultat 22:51,68. Druga Brytyjka Crystal Lane-Wright przegrała o 12 sekund, a trzecia Kanadyjka Nicole Clermont o minutę i 20 sekund.

Trzeci medal dla Polski w jeździe na czas tandemów zdobyli Przemysław Wegner i Artur Korc. Wegner przegrał o minutę i 5 sekund z Holendrem Vincentem ter Schure i o 20 sekund z Hiszpanem Ignacio Avilą Rodriguezem. Wyścig ze startu wspólnego Polacy ukończyli na 7. pozycji ze stratą 2 minut i 32 sekund do zwycięzcy, którym był ter Schure.

Arkadiusz Skrzypiński był 14. w wyścigu ze startu wspólnego w czwartej kategorii handbike'ów. Wygrał Holender Geert Schipper. Czasówkę wygrał Amerykanin Thomas Davis, a Skrzypiński zajął 18. miejsce ze stratą 3 minut i 20 sekund.

Zawody kategorii C4 zdominował Siergiej Pudow. Rosjanin wywalczył dwa złote medale. W czasówce Sławomir Turonek był 11., a Dariusz Pytlak 18. Polacy nie ukończyli wyścigu ze startu wspólnego.

Piotr Bloma zajął 15. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i był 13. w jeździe na czas w kategorii C5.

Anna Śliwiak była blisko medalu w zawodach trzykołowych rowerów. Polka była czwarta w jeździe na czas i piąta w wyścigu ze startu wspólnego.