Para-badminton: Mróz z brązem w Brazylii
fanpage: Para-Badminton Poland

Para-badminton: Mróz z brązem w Brazylii

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 17.02.2020, 12:49

Walczący o olimpijską kwalifikację Bartłomiej Mróz zajął trzecie miejsce w turnieju Brazil International i zbliżył się w sposób znaczący do upragnionego wyjazdu do Tokio.

 

Turniej stał pod znakiem organizacyjnego zamieszania, związanego z obawami przed coronawirusem, ale i przeciekającym dachem hali. Gry były opóźnione, przesuwane, a informacje o wynikach bardzo skąpe, żeby nie powiedzieć żadne. Informacje do niniejszego tekstu znalazłem na facebookowym profilu Bartka Mroza.

 

Nasz zawodnik w fazie grupowej odniósł dwie wygrane - pokonał mocnego Chińczyka He Hirui 22:20 i 21:13 oraz mniej znanego reprezentanta gospodarzy. W ćwierćfinale nasz zawodnik uporał się z kolejnym Chińczykiem, Fang Jen-Yu 21:17 i 21:19. W półfinale Mróz zmierzył się z Indonezyjczykiem Devą Anriumusti, aktualnym mistrzem świata i liderem światowych rankingów. Po dobrym meczu Polak musiał uznać wyższość rywala.

 

Trzecie miejsce, przy słabszych osiągnięciach bezpośrednich rywali w walce o przepustkę na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, umocniło Polaka na dobrym miejscu w rankingu olimpijskim. Przed zawodnikami jeszcze dwa turnieje, pierwszy w tym tygodniu w Peru.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.