Parakolarstwo torowe – MŚ: bez medalu w czasówkach

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 02.02.2020, 10:19

Polskim tandemom nie udało się wywalczyć medalu mistrzostw świata w Milton w jeździe indywidualnej na czas. W czołówce zawodów zameldowali się Angelika Biedrzycka z Edytą Jasińską oraz Adam Brzozowski z Kamilem Kuczyńskim – oba duety ukończyły zmagania na 6. pozycji.

Trzeci dzień zmagań na torze kolarskim w Milton nie przyniósł polskiej ekipie kolejnego medalu. Niewidomi i niedowidzący kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 1 km. W wyścigu kobiet wystąpiło 16 duetów. Z bardzo dobrej strony pokazał się tandem Angelika Biedrzyńska i Edyta Jasińska, który z czasem 1:10.438 zajął 6. miejsce. Słabszy występ za drugim z polskich kobiecych duetów – Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław uplasowały się na 13. pozycji. Mistrzyniami świata w „czasówce” zostały Brytyjki Sophie Thornhill i Helen Scott. Zawodniczki z Wysp uzyskały czas o sekundę lepszy od srebrnych medalistek z Niderlandów: Larissy Klaassen i Imke Brommer. Podium uzupełniły kolarki z Nowej Zelandii: Emma Foy i Hannah van Kampen.

W rywalizacji mężczyzn o medale mistrzostw świata rywalizowały 22 tandemy. Złoto i srebro padło łupem zawodników z Wielkiej Brytanii. Zwyciężyli wicemistrzowie paraolimpijscy z Rio Neil Fachie i Matthew Rotherham, a tuż za nimi sklasyfikowano Jamesa Balla i Lewisa Stewarta. Brązowe medale czempionatu globu dla Niemców w składzie: Kai-Kristian Kruse i Robert Forstemann. Adam Brzozowski z Kamilem Kuczyńskim powtórzyli wynik pań i po bardzo dobrej jeździe uplasowali się w czołówce – na 6. pozycji. Od miejsca na podium dzieliła ich niespełna sekunda. Marcin Polak i Michał Ładosz po fantastycznym triumfie w wyścigu na dochodzenie, tym razem zajęli miejsce w środku stawki – byli 11.

Na zakończenie mistrzostw świata tandemy będą rywalizować w sprintach.