Narciarstwo alpejskie – PŚ: Igor Sikorski piąty w slalomie gigancie

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 23.01.2020, 17:12

Najlepszy wynik Igora Sikorskiego w czterodniowych zawodach Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze to 5. lokata w slalomie gigancie. W pozostałych startach polski paraalpejczyk nie dojechał do mety.

Za Igorem Sikorskim kolejne nie najlepsze występy w zawodach Pucharu Świata dla alpejczyków z niepełnosprawnościami. W słoweńskiej Kranjskiej Gorze w dniach 20-23 stycznia odbyły się cztery starty w konkurencjach technicznych: trzykrotnie zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie, a na zakończenie zmagań rozegrano zwykły slalom.

Igor Sikorski najlepiej zaprezentował się w pierwszym dniu rywalizacji. Wówczas w slalomie gigancie osób siedzących zajął 5. pozycję, z niewielką stratą do podium. Zawody wygrał Holender Jeroen Kampschreur przed Norwegiem Jesperem Pedersenem. Walkę o trzecie miejsce stoczyło czterech alpejczyków, których na mecie dzieliła niespełna sekunda. Najlepszym wynikiem po dwóch przejazdach legitymował się Holender Niels de Langen i to on stanął na najniższym stopniu podium. Czas o 0.03 sek. słabszy osiągnął Japończyk Taiki Morii, a Igora Sikorskiego od miejsca w czołowej „trójce” dzieliło 0.45 sek.

W kolejnych dniach Polakowi nie udało się ukończyć rywalizacji. Znany z ryzykownej jazdy Sikorski trzykrotnie wypadał z trasy – najpierw slalomów gigantów, później slalomu – już w pierwszym przejeździe. Jeroen Kampschreur dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium, a jeden triumf w Kranjskiej Gorze na swoim koncie zapisał Jesper Pedersen.

Kolejne zawody alpejskiego Pucharu Świata odbędą się w dniach 9-21 lutego na Sachalinie. Rosyjska wyspa na Oceanie Spokojnym ugości zawodników po raz pierwszy w historii.

Slalom gigant - mężczyźni siedzący (20.01.2020)