Parasnowboard - PŚ: Kotzian dwukrotnie druga

• Data publikacji: 05.12.2019, 13:10

W fińskim ośrodku narciarskim Pyha odbyła się pierwsza w sezonie runda Pucharu Świata w parasnowboardowym crossie. Monika Kotzian dwukrotnie uplasowała się na drugim miejscu.

W zawodach kobiet w kategorii UL wystartowały dwie Polki - Monika Kotzian i Anna Drobna. Druga z naszych reprezentantek dwukrotnie zajęła ostatnie, 5. miejsce. Monika Kotzian dwa razy stanęła na podium, zajmując drugie miejsce. Polska snowboardzistka musiała uznać wyższość Chinek. Pierwszego dnia zmagań przegrała z Jiangli Lu, a podczas drugich zawodów była wolniejsza od Qiaorong Pang.

W kategorii LL2 mężczyzn rywalizował Wojciech Taraba. Reprezentant Polski dwukrotnie uplasował się na 10. miejscu, odpadając w ćwierćfinale. W kwalifikacjach Taraba uzyskał jednak 13. i 10. czas. Po zwycięstwo dwukrotnie sięgnął Australijczyk Ben Tudhope. Pierwszego dnia wyprzedził Zacha Millera i Mattiego Suur-Hamariego, a drugiego dnia Alexa Massiego i Joe'a Plebana.