Hokej na sledżach – MŚ: Polacy utrzymali się w 2. dywizji

Hokej na sledżach – MŚ: Polacy utrzymali się w 2. dywizji

  • Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 23.11.2019, 10:33

Mistrzami świata dywizji B w hokeju na sledżach została reprezentacja Rosji. Rosjanie wraz ze srebrnymi medalistami ze Słowacji awansowali do wyższej klasy rozrywkowej. Polacy zajęli w turnieju przedostatnią pozycję, ale uchronili się przed spadkiem do dywizji C.

 

W ostatnim tygodniu w Berlinie rozegrano mistrzostwa świata dywizji B w hokeju na sledżach. W turnieju wzięło udział sześć reprezentacji narodowych, wśród nich była także kadra Polski. Drużyny rywalizowały w systemie „każdy z każdym”. Dwie najlepsze ekipy awansowały do pierwszej dywizji, a najsłabszy zespół spadł do niższej klasy rozrywkowej – dywizji C.

 

Mistrzami świata zostali niepokonani w Berlinie reprezentanci Rosji, którzy każdy swój mecz wygrywali bardzo zdecydowanie. Na drugim miejscu uplasowali się Słowacy z bilansem 3 zwycięstw, a czołową trójkę uzupełnili hokeiści z Chin. Zespoły z Rosji i Słowacji awansowały do dywizji A.

 

Polacy w Berlinie walczyli o utrzymanie na zapleczu elity. Biało-Czerwoni byli drużyną wyraźnie słabszą od czołówki i od początku było wiadomo, że decydujący bój o pozostanie w dywizji B przyjdzie nam stoczyć z zespołem z Wielkiej Brytanii. Rywalizacja z pozostałymi rywalami była jednostronna i toczyła się pod dyktando przeciwników. Hokeiści z Rosji, Chin, Niemiec i Słowacji pokonali naszą drużynę bardzo zdecydowanie: w każdym z meczów trafiali do polskiej bramki przynajmniej kilkanaście razy, jednocześnie zachowując czyste konto.

 

Decydujący o utrzymaniu mecz z Brytyjczykami przyniósł dużo emocji. Spotkanie było bardzo wyrównane i do samego końca trwała zacięta walka o zwycięstwo. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:2. Po polskiej stronie obie bramki zdobył Sylwester Flis, pełniący w naszej drużynie rolę grającego trenera. W drugiej odsłonie pojedynku wynik nie uległ zmianie i o wszystkim decydowała trzecia tercja. Bramkę na wagę zwycięstwa i pozostania w drugiej dywizji w 42 minucie meczu zdobył Radosław Drapała. Biało-Czerwoni triumfowali 3:2 i ukończyli mistrzostwa świata na 5. pozycji. Brytyjczycy zamknęli stawkę i spadli do dywizji C.

 

Mecze Polaków w MŚ
Rosja - Polska 27:0
Polska - Niemcy 0:13
Polska - Chiny 0:17
Wielka Brytania - Polska 2:3
Słowacja - Polska 11:0

 

Klasyfikacja końcowa MŚ dywizji B
1. Rosja - awans do dywizji A
2. Słowacja - awans do dywizji A
3. Chiny
4. Niemcy
5. Polska
6. Wielka Brytania - spadek do dywizji C

Inga Świetlicka

Miłośniczka sportu, kultury i podróżowania. Rusofil, mól książkowy oraz kibic polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.