Parasnowboard - PŚ: Kotzian tuż za podium

• Data publikacji: 15.11.2019, 20:40

Po tym jak odwołano zawody w Dubaju, Landgraaf był pierwszym przystankiem Pucharu Świata w parasnowboardzie. Monika Kotzian (kategoria UL) zajęła 4. miejsce.

Monika Kotzian spisała się lepiej podczas dwóch pucharowych zawodów w Holandii. Reprezentantka Polski w drugim przejeździe uzyskała czas 54,89 i zajęła 4. miejsce. Do podium straciła bardzo dużo. Polka zanotowała ponad 4 sekundy straty do zwyciężczyni Jiangli Lu. Podium uzupełniły inne Chinki - Qiaorong Pang i Mingyi Lu, które straciły 64 setne. Pierwszego dnia zawodów Monika Kotzian był czwarta z czasem 55,18. Tym razem wygrała Pang. Dzień wcześniej odbyły się zawody Pucharu Europy, w których reprezentantka Polski zajęła 4. pozycję.

W Pucharze Europy kategorii LL2 Wojciech Taraba zajął 10. miejsce. W rywalizacji Pucharu Świata Polak uplasował się na 14. i 15. miejscu. Po zwycięstwa sięgnęli Fin Matti Suur-Hamari i Amerykanin Zach Miller.