Lekkoatletyka – MŚ: poniedziałek bez medalu i kwalifikacji paraolimpijskiej

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 11.11.2019, 17:30

Bez medalu i kwalifikacji paraolimpijskiej dla Polski podczas poniedziałkowych zmagań lekkoatletów w mistrzostwach świata w Dubaju. Na 6. pozycji rywalizację w finale rzutu oszczepem ukończyła Katarzyna Piekart.

Po niedzielnych emocjach i biało-czerwonych medalach na stadionie w Dubaju przyszedł czas na dużo spokojniejszy dzień. W finale w poniedziałek oglądaliśmy tylko jedną reprezentantkę Polski. Srebrna i brązowa medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie i Rio Katarzyna Piekart startowała w swojej koronnej konkurencji – rzucie oszczepem w klasie F46 (dysfunkcje kończyn górnych). Do rywalizacji o medale przystąpiło 15 zawodniczek. Polka w najlepszej próbie uzyskała wynik 34.73. To najlepszy rezultat Piekart w obecnym sezonie, daleki jednak od jej rekordu życiowego i osiągnięć rywalek. Niespełna 35 m pozwoliło na zajęcie 6. miejsca w konkursie. Mistrzynią świata została Brytyjka Hollie Arnold (44.73), srebro przypadło Nowozelandce Holly Robinson, a brąz reprezentantce Wenezueli Naibys Danieli Morillo Gil.

W eliminacjach polscy zawodnicy zaprezentowali się ze zmiennym szczęściem. Siedmiokrotna medalistka paraolimpijska Alicja Jeromin (zd. Fiodorow) w swojej serii eliminacyjnej w biegu na 100m T47 (dysfunkcje kończyn górnych) zajęła 3. miejsce i wywalczyła awans do jutrzejszego finału z czasem. Wynik Polki – 12.52 – był 5. rezultatem w stawce. Nowy rekord świata w eliminacjach ustanowiła Amerykanka Deja Young (11.92). Falstartem i w konsekwencji dyskwalifikacją zakończył się występ w eliminacjach 100 m T37 (porażenie mózgowe, pozycja stojąca) Michała Kotkowskiego. Przed naszym zawodnikiem jeszcze jeden start w Dubaju – jutro Kotkowski powalczy na dystansie 200 m.