Lekkoatletyka - MŚ: brąz Macieja Sochala!

• Data publikacji: 09.11.2019, 18:50

Maciej Sochal zdobył brązowy medal i kwalifikacje olimpijską w rzucie maczugą w kategorii F32. Blisko medali byli zaś Michał Kotkowski (400 m, T37) oraz Róża Kozakowska (skok w dal, T38). Na pocieszenie pozostała im kwalifikacja do Tokio.

Maciej Sochal wystąpił w Dubaju najwcześniej z naszych reprezentantów i od razu z ogromnym powodzeniem. Reprezentant Polski, w konkursie rzutu maczugą, w kat. F32, zdobył brązowy medal, uzyskując odległość - 31,90 m. Lepsi okazali się tylko dwaj Algierczycy - Lahouari Bahlaz (33,89) i Walid Ferhah (33,54). Brąz cieszy, ale myślałem, że wynik będzie trochę lepszy. Nie wiem, co się stało, wszyscy mieli takie same warunki. Wszystko zrobiłem tak, jak zawsze, ale to chyba niedyspozycja dnia. Na nic innego nie mogę się skarżyć. Muszę się wziąć do treningów. Na szczęście moim rywalom też nie wyszło najlepiej – podsumował Sochal.

Blisko zdobycia medalu byli też Róża Kozakowska w skoku w dal (T38) i Michał Kotkowski w biegu na 400 metrów (T37). Oboje zajęli czwarte miejsca, co pozwoliło cieszyć im się z przepustki na igrzyska w Tokio. Polka skoczyła 4,70 m, ale lepszy wynik uzyskały jeszcze - Luca Ekler z Węgier (5,31), Rosjanka Margarita Goncharova (5,10) oraz Olivia Breen z Wielkiej Brytanii (4,95).

Michał Kotkowski startował dziś dwukrotnie - w półfinale i finale. W pierwszym z wyścigów zajął drugie miejsce z czasem - 52,78 i spokojnie awansował do finału. W nim, nasz zawodnik pobiegł jeszcze szybciej, ale rywale też byli lepsi. Wynik - 51,83 dał tylko czwarte miejsce. Z nowym rekordem świata zwyciężył Andrei Vdovin z Rosji - 50,45, wyprzedzając swojego rodaka Chermena Kobesova - 50,97 oraz zawodnika z RPA - Charla Du Toita - 51.83.

Trochę gorzej poszło pozostałym naszym lekkoatletom. Jakub Nicpoń zajął 7. miejsce w finale 400 m w kat. T13 z wynikiem 51,44. Natomiast Daniel Pęk nie przebrnął eliminacji na tym samym dystansie w kat. T20, notując 6. miejsce z czasem - 52,12 Piąty w finale pchnięcia kulą (F37) był zaś Tomasz Ściubak. Nasz kulomiot pchnął 13,54 metrów.