Tenis stołowy - Netherlands Open: Partyka i Chojnowski ze złotem

Tenis stołowy - Netherlands Open: Partyka i Chojnowski ze złotem

  • Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 04.11.2019, 18:44

Polscy tenisiści stołowi z niepełnosprawnościami powrócą z Holandii z dwoma złotymi medalami. Natalia Partyka (klasa 10.) oraz Patryk Chojonowski (klasa 10.) nie zaznali w Stadskanaal porażki.

 

Natalia Partyka rozpoczęła zawody od wysokiego zwycięstwa nad Dunką Amalie Nielsen 3:0 (11:2, 11:2, 11:5). W drugim meczu fazy grupowej nasza zawodniczka bez problemów rozprawiła się z Japonką Nozomi Takeuchi, która także ograła w trzech setach. Nieco więcej wysiłku nasza multimedalistka paraolimpijska musiała włożyć w fazie pucharowej. W półfinale ograła 3:0 Chinkę Xiaojing Zhao, ale sam wynik meczu nie oddaje przebiegu spotkania. Partyka dwie pierwsze partie rozstrzygnęła po grze na przewagi. W trzecim secie jednak, nie oddała rywalce ani jednego punktu. W wielkim finale zawodów Polka wygrała 3:1 (11:4, 11:7, 7:11, 11:9) z Brazylijką Bruno Costa Alexandre. 

 

Nieco trudniejszą drogę do zwycięstwa miał Patryk Chojnowski. W fazie grupowej rozgromił swoich rywali Brazylijczyka Claudio Massada 3:0 (11:9, 11:5, 11:5) oraz Japończyka Nariakiego Kakitę 3:0 (11:7, 11:4, 11:7). Fazę pucharową rozpoczął od trudnego meczu z Chińczykiem Hao Lianem. Polak przegrał pierwszego seta 7:11, ale kolejne dwa sety padły łupem naszego zawodnika. Kluczowy dla losów meczu był czwarty set. W nim Chojnowski wykazał się w końcówce zimną krwią i wygrał go 16:14. W finale aktualny mistrz Polski także przegrał pierwszą partię. Później jednak złapał odpowiedni rytm, dzięki czemu zapisał na swoim koncie trzy kolejne sety, które dały mu kolejny triumf w zawodach z cyklu ITTF Para.

 

Netherlands Open to turniej zaliczany do kwalifikacji paraolimpijskich – obok medali zawodnicy walczyli o bezcenne punkty do rankingu paraolimpijskiego. Na jego podstawie (po zamknięciu zestawienia pod koniec marca 2020 roku) przyznane zostaną przepustki do Tokio oraz – dla zawodników, którzy nie uzyskają bezpośredniej kwalifikacji – bilety na światowy turniej kwalifikacyjny do igrzysk.