Parastrzelectwo – MŚ: drużynowy brąz na zakończenie zmagań
youtube.com

Parastrzelectwo – MŚ: drużynowy brąz na zakończenie zmagań

  • Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 18.10.2019, 10:00

Medalowym akcentem polscy zawodnicy zakończyli rywalizację w mistrzostwach świata w Sydney. W ostatnim dniu zmagań Biało-Czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium w zmaganiach drużynowych w pistolecie pneumatycznym P1. Indywidualnie najlepszy wynik osiągnął Filip Rodzik, który byl 18.

 

W kwalifikacjach pistoletu pneumatycznego P1 mężczyzn wystąpiło 55 strzelców. Już po liczbie zawodników można wywnioskować, że to konkurencja paraolimpijska, w której oprócz awansu do finału walczono także o przepustki do Tokio. Na starcie stanęło czworo Polaków. Najlepiej spisał się Filip Rodzik, który w sześciu seriach strzałów miał wynik 556-13x, co dało mu 18 miejsce. Cztery lokaty niżej sklasyfikowano Szymona Sowińskiego (555-8x), a na 25 pozycji zmagania ukończył Kacper Pierzyński (554-8x). Słabiej poszło tym razem Sławomirowi Okoniewskiemu, który został sklasyfikowany na 38 miejscu (544-11x).

 

Choć żaden z naszych zawodników nie awansował do 8-osobowego finału, po raz kolejny sukces odniosła drużyna. Łączny wynik Rodzika, Sowińskiego i Pierzyńskiego był trzecim w klasyfikacji zespołowej. Celniej strzelali jedynie sportowcy z Chin i Korei Południowej. Rywalizację w Sydney kończymy zatem z brązem w drużynie. W zmaganiach indywidualnych triumfował Tomas Pesek z Czech, a na podium stanęli także Rosjanin Siergiej Małyszew i reprezentant Indii Manish Narwal.

 

Polscy zawodnicy wywalczyli w mistrzostwach świata w Sydney trzy medale. Mistrzynią świata w grupie osób niewidomych i niedowidzących w karabinie stojąc została Barbara Moskal. Dwa krążki dołożyły nasze drużyny: srebro w pistolecie P5 (Sowiński, Okoniewski, Pierzyński) i dzisiejszy brąz w pistolecie P1. Przepustkę paraolimpijską do Tokio zdobyła Emilia Babska w karabinie R3. W tej chwili Polska ma dwie kwalifikacje na przyszłoroczne igrzyska w strzelectwie – Emilii Babskiej i Szymona Sowińskiego.

 

WYNIKI POLAKÓW

 

P1 Pistolet pneumatyczny mężczyzn 10m SH1 - indywidualnie (konkurencja paraolimpijska)
1. Tomas Pesek, Czechy 237.1
2. Siergiej Małyszew, Rosja 233.6
3. Manish Narwal, Indie 215.3
...
18. Filip Rodzik, Polska
22. Szymon Sowiński, Polska
25. Kacper Pierzyński, Polska
38. Sławomir Okoniewski, Polska

 

P1 Pistolet pneumatyczny mężczyzn 10m SH1 - drużynowo
1. Chiny 1711-47x
2. Korea Południowa 1704-45x
3. Polska 1665-29x

Inga Świetlicka

Miłośniczka sportu, kultury i podróżowania. Rusofil, mól książkowy oraz kibic polskich olimpijczyków i paraolimpijczyków.