Pływanie - MŚ: słabe zakończenie w wykonaniu Polaków

• Data publikacji: 15.09.2019, 21:34

W weekend polscy pływacy nie poprawili już swojego dorobku medalowego i z Londynu wyjechali z trzema krążkami oraz dwiema przepustkami do Tokio.

W sobotę, w finale 100 metrów klasykiem, w kategorii SB9, Rafał Kalinowski zajął siódme miejsce. Polak z czasem - 1:13.73, zdołał wyprzedzić tylko Fredrika Solberga z Norwegii. Złoto trafiło zaś do Włocha Stefano Raimondiego - 1:05.58, a srebro do Jamesa Leroux z Kanady - 1:08.56. Ci dwaj zawodnicy wywalczyli też przepustkę do Tokio. Podium uzupełnił jeszcze Rosjanin Dmitrii Bartasinskii - 1:09.66.

W niedzielę w finale 50 metrów stylem dowolnym, w kategorii S13, wystąpił Kamil Rzetelski i zajął w nim ostatnie miejsce - 25.64. Zwyciężył Białorusin Ihar Boki - 23.30, przed Uzbekiem Islamem Aslanovem - 23.77. Brąz trafił do innego z reprezentantów Uzbekistanu - Muzaffara Tursunkhujaeva - 24.01.