Parakolarstwo - MŚ: srebrny medal Renaty Kałuży

• Data publikacji: 13.09.2019, 20:50

Drugiego dnia mistrzostw świata w parakolarstwie w holenderskim Emmen odbyły się zawody w jeździe indywidualnej na czas handbike'ów. Srebrny medal w kategorii H3 zdobyła Renata Kałuża. Blisko miejsca na podium byli Rafał Wilk i Krystian Giera.

Zmagania handbike'ów w Emmen rozegrano na dystansie 20,8 kilometra. W rywalizacji pań nasz kraj reprezentowała tylko Renata Kałuża. Zrobiła to ze świetnym skutkiem, zdobywając srebrny medal. Reprezentantka Polski uzyskała czas 35:14 i przegrała o 33 sekundy z Alicią Dany. Podium uzupełniła Anna Oroszowa. Słowaczka straciła 57 sekund do Amerykanki.

W kategorii H4 blisko zdobycia medalu byli Rafał Wilk i Krystian Giera, którzy uplasowali się na 4. i 5. miejscu. Do trzeciego Thomasa Fruhwirtha Wilk stracił 8 sekund. Ze zwycięzcą, Jetzem Platem Polak przegrał minutę i 22 sekundy. W klasie H1 Rafał Mikołajczyk zajął 7. miejsce, tracąc blisko 3 i pół minuty. Piotr Kacalski, Michał Żyliński (w kategorii H2), Rafał Szumiec i Mateusz Witkowski (w kategorii H3) uplasowali się poza czołową dziesiątką.