Pływanie - MŚ: Makowski otarł się o medal

• Data publikacji: 10.09.2019, 22:01

Drugi dzień para-pływackich Mistrzostw Świata w Londynie znów nie przyniósł Biało-Czerwonym sukcesów. Jednak Wojciech Makowski był blisko, bo zajął miejsce tuż za podium.

Wojciech Makowski otarł się o medal w finale 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S11. Polak przepłynął ten dystans w czasie - 1:10.59 i zajął pechowe dla każdego sportowca czwarte miejsce. Zwyciężył Ukrainiec Viktor Smyrnov - 1:09.07, przed Holendrem Rogierem Dorsmanem - 1:09.64. Trzeci był reprezentant Islandii Mar Gunnarsson - 1:10.43, ale to dwaj pierwsi wywalczyli olimpijską kwalifikację.

Alan Ogorzałek spisał się dużo słabiej od swojego kolegi i w finale 200 metrów stylem zmiennym, w kategorii SM10, zajął ostatnią pozycję. Nasz pływak finiszował z wynikiem - 2:23.18, a najlepszy znów był reprezentant Ukrainy, ale tym razem Maksym Krypak - 2:06.13. Drugie miejsce zajął Włoch Stefano Raimondi - 2:08.20, zaś trzecie Bas Takken z Holandii - 2:12.07. Bilety do Tokio mogą sobie jednak rezerwować Ukrainiec i Włoch.