Pływanie - MŚ: słaby występ Polaków w Londynie

• Data publikacji: 09.09.2019, 22:49

Polscy pływacy - Michał Gołus i Wojciech Makowski zajęli przedostatnie i ostatnie miejsce w swoich finałach 1. dnia Mistrzostw Świata rozgrywanych w Londynie. Tym samym nie wywalczyli też kwalifikacji na igrzyska w Tokio.

Michał Gołus zajął przedostatnie, siódme miejsce w finale 100 metrów stylem dowolnym w kategorii S8. Polak przepłynął ten dystans w czasie - 1:02.02, wyprzedzając tylko reprezentanta Hiszpanii. Zwyciężył zaś Grek Dimosthenis Michalentzakis - 57.69, przed Benem Pophamem z Australii - 57.89 oraz Chińczykiem Guanglongiem Yangiem - 58.89. Przepustki do Tokio wywalczyli Grek i Australijczyk.

Gorzej od swojego kolegi z kadry spisał się Wojciech Makowski, który na dystansie o połowę krótszym, w kategorii S11, zajął ostatnią pozycję. Wynik Polaka to - 27.46, a zwycięzca - Brazylijczyk Wendell Belarmino Pereira zanotował wynik - 26.20. Drugie miejsce zajął Kirill Belousov z Rosji - 26.25, a trzecie Chińczyk Dongdong Hua - 26.47. Bilety do stolicy Japonii mogą rezerwować Brazylijczyk z Rosjaninem.