Koszykówka na wózkach - ME: Polacy gorsi od Brytyjczyków

• Data publikacji: 03.09.2019, 16:00

Reprezentacja Polski w koszykówce na wózkach przegrała 61:83 w meczu z Wielką Brytanią na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy. To już trzecia porażka polskich koszykarzy.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia Brytyjczyków 4:0. Polacy zdołali wyjść na 5:4. Jednak od stanu 8:7 reprezentanci Wielkiej Brytanii zaczęli budować swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie było 23:18. Początek drugiej odsłony gry Polacy zaliczą do bardzo udanych, gdyż wyszli na prowadzenie 25:23. Przez kilka minut spotkanie było wyrównane, ale do przerwy Wielka Brytania prowadziła 40:34.

Polscy koszykarze nie odrobili już straty. Wręcz przeciwnie, to Brytyjczycy powiększyli przewagę do ponad 10 punktów. Przed ostatnią kwartą wynik brzmiał już 60:43. Reprezentacja Wielkiej Brytanii utrzymała wysokie prowadzenie do ostatniej syreny. Ostatecznie Brytyjczycy zwyciężyli 83:61 i sięgnęli po czwarty triumf na mistrzostwach. Polacy ponieśli trzecią porażkę z rzędu.

Wielka Brytania - Polska 83:61 (23:18, 17:16, 20:9, 23:18)