Parakajakarstwo - MŚ: bez medalu, ale z kwalifikacjami na igrzyska

• Data publikacji: 23.08.2019, 11:58

Jakub Tokarz zajął 4. miejsce w finale KL1, a Katarzyna Sobczak była 5. w finale KL3 na mistrzostwach świata w Szeged. Polscy parakajakarze nie wywalczyli medalu, ale zdobyli kwalifikacje na igrzyska paraolimpijskie.

Wczoraj Jakub Tokarz zdobył brązowy medal w klasie VL2. Dzisiaj popłynął w finale KL1. Od samego początku wyścigu od rywali odskoczyli Węgier Peter Kiss i Włoch Esteban Farias. Reprezentant Polski liczył się w walce o brązowy medal, płynąc nawet na trzeciej pozycji. Jednak w końcówce został wyprzedzony przez Luisa Carlosa Cardoso da Silvę. Polak przegrał z Brazylijczykiem o 6 dziesiątych części sekundy. Złoty medal zdobył Peter Kiss, który wyprzedził Fariasa o 75 setnych. Jakub Tokarz nie stanął na podium, ale dzięki miejscu w czołowej szóstce wywalczył drugą kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie.

W finale w klasie KL3 wystartowała Katarzyna Sobczak. Reprezentantka Polski finiszowała na 6. miejscu z czasem 50,31. Jednak po dyskwalifikacji Francuzki Neili Barbosy awansowała na 5. pozycję i pewnie wywalczyła kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie. Na podium stanęły Shaknoza Mirzaewa, Laura Sugar i Shahla Behrouzirad. W finale KL2 pań Brytyjka Charlotte Henshaw wyprzedziła swoją rodaczkę Emmę Wiggs i Australijkę Susan Seipl.