Parajeździectwo: Maciej Bigaj czternasty w debiucie na ME

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 22.08.2019, 13:02

Maciej Bigaj zajął 14. miejsce na mistrzostwach Europy w paraujeżdżaniu na poziomie czwartym. Był to jego debiut na zawodach tej rangi.

W tej konkurencji startowało 16 par. Polak występował na trzynastoletnim wałachu Liverpool. Przejazd Macieja Bigaja został oceniony przez sędziów na 64.878%. Pozwoliło to na zajęcie 14. pozycji. Ta para jeździ ze sobą od niedawna, więc jest to bardzo dobry wynik. Nasz zawodnik przyznaje, że jego celem są igrzyska paraolimpijskie, ale dopiero te w Paryżu w 2024 roku, gdyż do Tokio pozostało bardzo mało czasu.

W zawodach triumfowała Holenderka Sanne Voets na koniu Demantur Rs2 N.O.P. z wynikiem 76.659%. Srebro wywalczyła Belgijka Manon Claeys na wałachu San Dior, która uzyskała 73.805%. Podium uzupełniła Szwedka Louise Etzner Jakobsson na koniu Zernard (72.902%).