Goalball - MŚJ: Polska bez medalu

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 09.08.2019, 18:55

Medal mistrzostw świata juniorów był na wyciągnięcie ręki. Niestety, reprezentacja Polski ostatecznie zajęła w turnieju czwarte miejsce. Mistrzami świata zostali zawodnicy z Tajlandii.

Walkę w strefie medalowej mistrzostw świata juniorów Biało-Czerwoni rozpoczęli od półfinałowego pojedynku z Brazylią. Mecz długo był wyrównany, pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Z czasem jednak to rywale zagrali skuteczniej. Ostatecznie wicemistrzowie świata z 2017 roku triumfowali 6:1. W drugim półfinale Tajlandia zdemolowała Szwedów, wygrywając 13:3 i rewanżując się za porażkę w pierwszej fazie rozgrywek.

Polacy do walki o brązowy medal ze Szwedami przystąpili bardzo zdeterminowani. Szwedzi to drużyna w naszym zasięgu, którą Biało-Czerwoni kilka dni temu w Australii pokonali w stosunku 12:8. W meczu o trzecie miejsce podopieczni trenerów Roberta Prazmo i Piotra Szymali od pierwszych akcji byli stroną dominującą. Po świetnym początku Polacy objęli prowadzenie 8:3 i wydawało się, że mają sytuację pod kontrolą. Skandynawowie jednak nie zamierzali się poddawać i stopniowo odrabiali straty. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 8:5 dla Biało-Czerwonych.

Po przerwie Szwedzi zwiększyli siłę ataku i dość szybko doprowadzili do remisu. Gra się wyrównała, ale po kilku nerwowych minutach Polska ponownie wysunęła się na trzybramkową przewagę (11:8). Skandynawowie po raz kolejny odpowiedzieli skutecznymi zagraniami, wyrównali i na półtorej minuty przed końcem meczu po raz pierwszy objęli prowadzenie 12:11. Polakom nie udało się rzucić wyrównującego gola i po dramatycznym spotkaniu ulegli rywalom jedną bramką. Medal mistrzostw świata był na wyciągnięcie ręki, ale ostatecznie z triumfu cieszyli się Szwedzi.

W wielkim finale Tajlandia po zaciętej walce pokonała Brazylijczyków 5:4.