Podnoszenie ciężarów – MŚ: Beata Jankowska w najlepszej dziesiątce świata

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 17.07.2019, 23:08

Beata Jankowska osiągnęła najlepsze miejsce spośród reprezentantów Polski startujących dziś na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Biało-czerwona uniosła w swojej najlepszej próbie 96 kilogramów.

Reprezentantka Startu Wrocław zaliczyła wszystkie z trzech dzisiejszych podejść. Rozpoczęła od 90 kilogramów, następnie podniosła 3 kilogramy więcej, by zwieńczyć swój występ z 96 kilogramami na sztandze. Dało to dziś dopiero dziewiątą lokatę ze stratą 46 kilogramów do zwyciężczyni – Nigeryjki Omalayo. Drugie miejsce w dzisiejszych zawodach zajęła Chinka Xu, a trzecia była Indonezyjka Muhmadah.

Dwa kilogramy więcej od Jankowskiej uniosła dziś Paulina Przywecka-Puziak w kategorii do 79 kilogramów. Polska sztangistka rozpoczęła zawody od zaliczonych 94 kilogramów, później uniosła 98. Niestety, próba poprawienia swojego wyniku o kolejne cztery kilogramy zakończyła się niepowodzeniem. Zawody zgodnie z oczekiwaniami wygrała Chinka Tan Yujiao, na drugiej pozycji zawody ukończyła Nigeryjka Aibrahim, a podium uzupełniła Egipcjanka Omar.

Podobnie wyglądał skład podium w jedynej rozgrywanej dziś konkurencji męskiej. W kategorii do 88 kilogramów zwyciężył Chińczyk Ye Jixjong z wynikiem 228 kilogramów, 12 kilogramów gorszy był Egipcjanin Abdelhady, a 15 Jordańczyk Abdelkar. Jedyny Polak w rywalizacji – Tomasz Majewski sklasyfikowany został na 14. miejscu. Po udanych próbach na 166 i 172 kilogramy, polski sztangista nie poradził sobie z ciężarem 174-kilogramowym, co ostatecznie oznaczało miejsce w połowie drugiej dziesiątki.