Podnoszenie ciężarów – MŚ: Kociubiński w dziesiątce

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 16.07.2019, 20:35

W Nursułtanie trwają mistrzostwa świata w podnoszeniu ciężarów osób z niepełnosprawnościami. Tomasz Kociubiński zajął 9 miejsce w kat. do 80 kg. Trzy lokaty niżej uplasował się Piotr Szymeczek.

Kolejny dzień mistrzostw świata w Kazachstanie przyniósł starty Polaków w kategorii wagowej do 80 kg. W konkursie wystąpiło dwóch Biało-Czerwonych. Reprezentanci Polski rywalizowali w grupie B, wiadomo więc było, że miejsca na podium są poza ich zasięgiem. Tomasz Kociubiński w dwóch pierwszych podejściach zaliczył 177 i 183 kg. Ostatnia próba – 184 kg – była nieudana. Piotr Szymeczek z kolei dopiero za trzecim razem zaliczył ciężar 170 kg.

Mistrzem świata z wynikiem 236 kg został Irańczyk Roohallah Rostami. Srebrny medal zdobył Chińczyk Xiaofei Gu (227 kg), a brązowy Mohamet Elelfat z Egiptu (225 kg). Tomasz Kociubiński został sklasyfikowany na 9 pozycji w gronie 36 zawodników. Trzy lokaty niżej zmagania ukończył Piotr Szymeczek.

Wczoraj w Kazachstanie startował Grzegorz Lanzer. Polak rywalizował w kat. do 65 kg, ale ma za sobą nieudany występ. Nie zaliczył żadnego z trzech podejść do sztangi ważącej 179 kg i w związku z tym nie został sklasyfikowany. Złoty medal wywalczył Malezyjczyk Bonnie Bunyau Gustin (207 kg), na podium stanęli także Hoccine Bettir z Algierii (194 kg) i Amir Jafari Arangeh z Iranu (193 kg).