Pływanie - PŚ: dobry występ Oliwii Jabłońskiej

• Data publikacji: 29.04.2019, 16:40

W miniony weekend w Glasgow zakończył się puchar świata w para-pływaniu. Z reprezentantów Polski najlepiej spisała się Oliwia Jabłońska, która zajęła 3. miejsce na dystansie 400m stylem dowolnym.

Oliwia Jabłońska zanotowała najlepszy występ spośród wszystkich Biało-czerwonych podczas zawodów PŚ w Glasgow. Polka na dystansie 400 metrów stylem dowolnym, w klasie S10, zajęła trzecie miejsce. Zwyciężyła Brytyjka Eleonora Simmonds, przed Aurelie Rivard z Kanady.

Dobrze wypadli też Jakub Kozłowski w rywalizacji 1500 metrów oraz 50 metrów klasykiem, a także Patryk Biskup na dystansie 100 metrów grzbietem. Na 1500 metrów, Polak przegrał tylko z japońskim weteranem Takayukim Suzuki, Hiszpanem Ivanem Hernandezem oraz reprezentantem gospodarzy Harvey'em Phillipsem.  Natomiast na "klasycznej pięćdziesiątce" dopłynął jako piąty. Podium było identyczne, jak w przypadku 1500 m, zaś czwarty był Egipcjanin Amr Abdalla.

Patryk Biskup zajął 7. miejsce w zmaganiach grzbiecistów na dystansie 100 metrów. Zwyciężył pływak z Azerbejdżanu Rami Salei, przed dwójką Brytyjczyków Jordanem Catchpole i Stephenem Cleggiem. Pozostali nasi pływacy zajęli dalsze miejsca w swoich konkurencjach.