Parakolarstwo torowe - MŚ: brąz tandemu w sprincie

• Data publikacji: 17.03.2019, 20:30

Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński zdobyli brązowy medal w sprincie na mistrzostwach świata w parakolarstwie torowym w Apeldoornie. Na czempionacie Polacy wywalczyli łącznie 3 medale (złoto duetu Polak/Ładosz i srebro Anny Harkowskiej w wyścigach indywidualnych).

W sprincie męskich tandemów wystartowali Adam Brzozowski/Kamil Kuczyński i Marcin Polak/Michał Ładosz. W kwalifikacjach pierwszy z duetów zajął 3. miejsce, a drugi był 13. i odpadł z rywalizacji. Brzozowski z pilotem Kuczyński mieli w ćwierćfinale zmierzył się z Kaiem-Kristianem Krusem i Robertem Forstemann. Niemcy jednak nie pojawili się na starcie i Polacy bezpośrednio weszli do półfinału. W tej fazie nasi reprezentanci przegrali dwa wyścigi z Brytyjczykami Jamesem Ballem i Peterem Mitchellem. W walce o brązowy medal Brzozowski i Kuczyński zmierzyli się z Tristanem Bangmą i Patrickiem Bosem. Polacy wygrali 2:0 z Holendrami i sięgnęli po brązowy medal. W wielkim "brytyjskim" finale Neil Fachie i Matthew Rothermann pokonali Balla i Mitchella.

W kwalifikacjach sprintu tandemów kobiet Karolina Rzepa/Edyta Jasińska i Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław uzyskały podobne czasy. Jednak do 1/4 finału awansował tylko pierwszy duet, który był 8. Podkościelna i Tecław zakończyły zmagania na 9. pozycji. W ćwierćfinale Rzepa z pilotką Jasińską przegrały z Sophie Thornhill i Helen Scott. Brytyjki zostały mistrzyniami świata po zwycięstwie w finale z Jessicą Galagher i Madison Janssen.

Zbigniew Maciejewski zajął 13. miejsce w finale scratchu kategorii C4. Po zwycięstwo sięgnął Kolumbijczyk Diego German Duenas Gomez. W wyścigach scratch złote medale zdobyli także Australijczycy Alistair Donohoe (C5) i David Nicholas (C3). W sprincie drużyn mieszanych wygrali Chińczycy w składzie: Li Zhangyu, Wu Guoqing i Lai Shanzhang. Na podium stanęli również Brytyjczycy i Amerykanie.