Biathlon - MŚ: odległe lokaty Polaków w sprincie

• Dodał: Inga Świetlicka
  • Data publikacji: 20.02.2019, 23:50

Reprezentanci Polski w biathlonowym sprincie zajęli miejsca poza czołową 8-mką MŚ.

Biało-Czerwoni nie będą dobrze wspominać rywalizacji w biathlonowych sprintach w Prince George. Nikomu z Polaków nie udało się zająć miejsca w czołowej 8-mce MŚ w swojej kategorii niepełnosprawności.

Na 13. pozycji w gronie 15. zawodników siedzących bieg na 7.5 km ukończył Kamil Rosiek. Nasz zawodnik zanotował dwa pudła na pierwszym strzelaniu, a podczas drugiego pobytu na strzelnicy zachował czyste konto. Drugi złoty medal w zmaganiach biathlonowych w Prince George wywalczył bezbłędny dziś Ukrainiec Taras Rad. Sześć sekund słabszy czas na mecie miał Niemiec Martin Fleig, który również strzelał bez pudła. Brązowy medal trafił do Amerykanina Aarona Pike’a.

W rywalizacji kobiet stojących 9. miejsce w stawce 11. biathlonistek zajęła Iweta Faron. 6-kilometrową trasę Polka pokonała w czasie 22 minut i 44 sekund, notując jedno pudło na strzelnicy. Karty w rywalizacji rozdawały Ukrainki – wygrała Liudmiła Liaszenko przed Oleksandrą Kononową. Na najniższym stopniu podium udało się stanąć Norweżce Vilde Nilsen, która wyprzedziła kolejne dwie zawodniczki z Ukrainy: Bogdanę Konaszuk i Irynę Buj.

Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim zamknęli czołową 10-tkę w zmaganiach sprinterów niewidomych i niedowidzących. Garbowski w strzelaniu pomylił się raz, ale do upragnionego miejsca w TOP8 zabrakło ponad pół minuty. Na ostatniej, 14. pozycji w stawce finiszowali Łukasz Kubica i Ewelina Marcisz. Drugi z reprezentantów Polski miał aż pięć niecelnych strzałów. Kolejny złoty krążek do medalowej kolekcji dołożył Białorusin Jury Gołub z Dzmitrym Budziłowiczem. Pozostałe medale zdobyły pary ukraińskie: Dmytro Sujarko/Wasyl Potapenko oraz Antatolij Kowalewski/Oleksandr Mukszyn.

Jutro biathloniści powalczą o kolejne komplety medali, tym razem w biegu indywidualnym.